| Adi_4080 a întrebat:

Care ar fi efectele secundare utilizarii zilnice al unui RedBull? Sa zicem in fiecare dimineata, dupa micul-dejun.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| devine a răspuns:

1. O sa ajungi s afi dependent
2. o sa incepi sa faci crize de tahicardie (bate inima foarte repede)
3. pierzi Calciu mult
4. o sa iti apara dureri anginoase (la inima)
5. poti face gastrita/ulcer
Cu bauturile energizante soliciti inima extrem de mult. bea mai cu masura ca nu cred ca nu supravietuiesti fara

3 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Citeste compozitia bauturii. Toate ingredientele se vor acumula in organism. Cele mai multe sunt artificiale, facute in laborator si prost procesate de organism care mai devreme sau mai tirziu il vor face sa cedeze. Organele ce vor fi afectate sunt in ordine descrescatoare urmatoarele: inima, ficatul, pancreasul, splina, creierul, stomacul. Oamenii nu inteleg - inca - diferenta dintre substantele naturale si cele fabricate in laborator. Vitamina A din morcov este intr-un fel asimilata de organism si aia facuta prin sinteza altfel. Este ca si cum un peste scos din apa de mare este pus intr-un acvariu in care apa este facuta din apa distilata in care s-au dizolvat sarurile specifice apei de mare. Asa ca... alege singur.

| retrogrobian a răspuns:

E bine ca nu bei pe stomacul gol! Oricum, energizantele sunt groaznice, in primul rand pentru ca sunt stimulente artificiale pentru organism si nu stii exact efectele excitarii artificiale, in al doilea rand pentru ca-s groaznic de dulci... faci carii, diabet, etc
Chimicale, chimicale, stii povestea. Pe langa asta, e nasol ca apelezi la asa ceva pentru energie cand ai la dispozitie fructe...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mori si te transformi in stafie. Partea buna este ca asa o sa ai aripi.