| Motilyk_Otilik_1991 a întrebat:

Care este greutatea ideala la 1.60 inaltime si 13 ani, pentru o fata? FUNDA

Răspuns Câştigător
| Meaningful a răspuns:

Oameni buni, nu va bateti joc de sanatatea omului.
Sunteti responsabili pentru fiecare cuvintel ce va iese din gura pentru ca de acolo decurg consecinte pentru persoana care are nevoie de un raspuns.
La 1, 60 inaltime ar trebui sa ai undeva la 52 de kg, cu 38-40 kg din aceasta greutate fiind tesut muscular.

11 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

45-50

| Madu2027 a răspuns:

Cred ca pana in 50 de kg sau chiar 55

| fuzzer a răspuns:

45-50.

| OMEGALIN a răspuns:

40-50 kg e cea mai potrivita greutate, pentru o fata, la inaltimea si varsta ta

| crazypretty a răspuns:

Greutatea ideala este de 47 de kg

| narutouzumachi a răspuns:

45 de kg am cautat pe un site

| ajfsfamqewED a răspuns:

La un 1.60, ar fi bine sa ai cam intre 54 si 61;) http://www.cura-de-slabire.net/......deala.png. sper ca te-am ajutat :3 funda? :3

| BubblegumPrincess a răspuns:

Buna.
Pai la 1.60 thinking in jur de 45-50 de kg.

| forevermysoul a răspuns:

49 kg este greutate ideala la Fete

| bettyzuzy a răspuns:

Eu sunt acea fata....am 1,60 inaltime si am 13 aniwinking! Greautatea pe care o am eu este de 42 kg!

| Meaningful a răspuns (pentru bettyzuzy):

Esti subponderala deci nu esti un exemplu pentru ea.
Nu te-a intrebat ce greutate ai tu, ci care este greutatea potrivita pentru inaltimea ei.