| LanguageMaster a întrebat:

Care credeți că va fi evoluția pandemiei COVID-19 în România în perioada imediat următoare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu stim exact

| Adry05 a răspuns:

Eu am fost să-mi fac unghiile și după mine era o doamnă de la DSP care ne-a zis să ne pregătim pentru valu 3 big grin

| LanguageMaster explică (pentru Adry05):

Când vine valul 3?

| Adry05 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Asta n-a zis, doar să ne pregătim

suntserios
| suntserios a răspuns:

La jumatatea lunii o sa avem iar o crestere serioasa de cazuri din cauza petrecerilor si adunarilor de Craciun si Revelion

| Frank51 a răspuns:

Va crește foarte mult până în vară, pentru ca vor deschide școlile și restaurantele. Nu înțeleg ce logică are să deschizi toate pentru 2-3 săptămâni ca să faci ditamai spike-ul. Soluția ar fi sa rămână închise toate până la vaccinare.

| LanguageMaster explică (pentru Frank51):

Elevii și studenții cedează psihic, nu mai rezistă din cauza învățământului online.

| Frank51 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Băi eu înțeleg perfect deoarece sunt student și deja m-a afectat foarte tare. Dar totuși sunt dispus sa îmi sacrific moftul de a face școală fizic, pentru că e chestiune națională. Plus de asta am putut sa economisesc cam 3000 de lei pe care ii cheltuiam la facultate.

| gabicoo a răspuns:

Nu se fac teste - nu cunoaștem realitatea. Slovacia a testat în noiembrie o mare parte a populației active din țară, au identificat focarele, au luat măsuri și acum au puține restricții!
La noi... măsii de guvernanți.
Și ultima la modă! Ah ce bine sună: Cuie Mâțu!

| siriusblack98 a răspuns:

Probabil în scădere ca să-și promoveze eficiența vaccinului. Asta ar fi cea mai inteligentă mișcare pe care o poate aborda conducerea.

| cfrtobias a răspuns (pentru siriusblack98):

Daca pana acum nu se vaccineaza doar medicii, rezultat era tot ala cred ca si fara

| LanguageMaster explică (pentru siriusblack98):

Deci și tu crezi că statisticile COVID-19 sunt manipulate?

| siriusblack98 a răspuns (pentru LanguageMaster):

Evident că sunt manipulate. Păi în România nu s-a mai murit de altceva în 2020 decât de covid. Până și cei în cancer fază terminală tot covid au pe certificatele de deces.

| DaniTDCI a răspuns:

Nu se stie cu exactitate.

| KR0NSTADT a răspuns:

Nu mai pune întrebări tâmpite. Cine crezi că poate răspunde argumentat?

| Cksihja a răspuns:

Partea proastă e că oamenii cred în tot felul de prostii care nu au legătură cu realitatea, oricum e cred că pandemia se va sfârși când nu mai sunt proști în România că ăia cred în toate prostiile.

| InOrOut a răspuns:

Cred ca vaccinarea cu forta prin vara.