| SuntFataInPlm a întrebat:

e bine sa slabesti 7 kg in 7 zile? Mi se pare buna dieta http://www.unica.ro/articol/slabit-rapid-dieta-rapida-va canta-zile-33383 si nu e infometare.dar eu va intreb daca e bine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este sănătos!

Pentru a slăbi SĂNĂTOS 7 kg este NECESARĂ o perioadă de MINIM 7 săptămâni!

Intră la linkul pe care ţi l-am dat la întrebarea anterioară ( despre slăbit/diete - http://www.dietetik.ro/......calculator ) şi acolo jos ai o tastă "Următorul pas" - dai click pe ea, te redirecţionează la un formular :
http://www.dietetik.ro/......calculator
Acolo completezi greutatea la care vrei să ajungi ( adică 51 de kg, pornind de la cele 58 ale tale ) şi apoi selectezi 1 săptămână, dai click pe tasta "Actualizează" şi îţi apare ATENŢIONAREA :
"Alegeţi o perioadă mai mare de 7 săptămâni!"

Deci, NU vă mai luaţi după diverse site-uri & metode "miraculoase" de a slăbi!

Toate cele bune.

| SuntFataInPlm explică (pentru bursuc001):

Dar am inceput deja, ce pot pati? Imi doresc mult sa slabesc... repede

| bursuc001 a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Îţi DEREGLEZI metabolismul/organismul şi, chiar dacă vei reuşi să slăbeşti, apoi te vei îngrăşa înapoi ( chiar mai mult )! sad

| SuntFataInPlm explică (pentru bursuc001):

Dar m-am saturat sa ma uit la mine si sa imi fie scarba de grasimea mea, chiar am fost trista din cauza asta... si mai sunt si alte cauze.

| Alexandraaq a răspuns (pentru SuntFataInPlm):

Ai reusit aceasta dieta?

| SuntFataInPlm explică (pentru Alexandraaq):

Ah, nu, o oprisem, nu rezistam si nu mai aveam energie. n-am apucat sa ajung la parte in care mancam carne, si trebuie' sa recunosc ca abia mancam ceva primele 2 zile, am rezistat doar 3. Nu suportam sa mananc numai legume in prima zi si in a doua fructe, asa ca nu prea am mancat. de fapt in a doua zii mancasem 4 kiwi, mi se facea rau de la legume si fructe. Acum momentan n-am nici-o dieta, mananc doar sanatos, dar nu fac sport pentru ca momentan nu pot.

| Alexandraaq a răspuns:

Mi se pare bunicica dieta.
Insa sa mananci totusi consistent happy

Parerea mea este ca ar fi mai bine daca faci mai mult suport si mananci mancare sanatoasa, cu multe legume si fructe si sa bei multa apa!