| polonic*mic a întrebat:

Care e cea mai eficienta metoda prin care poti slabi pe cale chirurgicala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Lipoaspiratia sau inelul stomacal. cel din urma este mai eficient si poti slabi considerabil cu ajutorul lui.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand cumpatarea. Nu e o metoda chirurgicala, dar functioneaza cel mai bine!

| Lenuta27 a răspuns:

Pe termen scurt: liposuctia. Pe termen lung – bypass-ul gastric. Liposuctia nu o recomand, totusi, fiindca nu toti chirurgii sunt in stare sa o faca asa cum trebuie si risti sa te trezesti cu diformitati pe corp... cat despre bypass-ul gastric, el trebuie insotit de auto-educare la nivel mental pentru a avea succes pe viata. Oricum, ambele se adreseaza oamenilor cu probleme mari – obezitate, nu 2-3 kg in plus! Pentru cei care nu sunt "bolnavi" din punct de vedere ponderal, recomand dieta si putin sport.