| RaZvY01 a întrebat:

O metoda in care poti slabi intr-o saptamana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GeorgeTulcea a răspuns:

Oooof. aici e mult de spus, deci, sa incep. in primul rand, daca vrei sa slabesti, nu poti intr-o saptamana sa dai jos cantitati enorme de grasime, nici Roma nu s-a cladit intr-o zi, si in plus graba strica treaba. ca sa slabesti, ai nevoie in primul rand de o dieta, slaba in carbohidrati, cu alte cuvinte, elimini painea din alimentatie, foarte putini cartofi, fierti, eventual, nu prajiti, paste putine, carnea de porc..si grasimile, in general, de origine animala ar trebuie evitate complet, dar in schimb trebuie inlocuite cu carne slaba, de pui, peste, salate, orez, carnea trebuie consumata fara pielita, si mai ales, trebuie sa eviti infometarea, pentru ca daca nu ii dai organismului mancare, de 3 ori pe zi, atunci cand mananci, corpul isi face depozite de grasimi, care se acumuleaza, cu alte cuvinte, te ingrasi. buuuun. asta ca sa nu te ingrasi. ACUM, sa slabesti, ai nevoie de sport, fara discutii. pentru ca, da, intr-adevar, poti sa iei pastile de slabit. ceai verde, bla bla bla. tot felul de chimicale, etc., DAR, o sa arati ca dracu, pentru ca daca slabesti fortat si brusc, pielea nu are timp sa se stranga, si o sa atarne foarte urat. de aia, eu, personal ti-as recomanda sa alergi, la banda sau in aer liber, sau sa faci un sport gen : zumba, kangoo jumps, aerobic, pilates, care iti lucreaza toti muschii, si slabesti in acelasi timp. sper ca te-am ajutat, catusi de putin big grin

7 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

De unde veniti ma cu tampenii de genul? corpul uman NU ESTE O JUCARIE. nu functioneaza in ZILE ci in LUNI.

| whatevernvm a răspuns:

E cam greu intr-o saptamana, dar incearca sa mananci multe salate si sa faci mult sport, iar apa este foarte importanta, trebuei sa bei peste 2 litrii!

| Chrristina a răspuns:

Nu exista asa ceva, nu-ti mai face sperante degeaba

| andrei1237 a răspuns:

Sportul este cea mai buna metoda.

| MDenisee a răspuns:

Ia si infometeaza-te daca nu esti intreg/intreaga la minte big grin

| SweetCandies a răspuns:

Nu se poate intr-un timp atat de scurt.

P.S. Orice metoda ai alege, nu incerca infometarea!

| Word89 a răspuns:

Nu exista asa ceva, multi o sa spun infometarea. Infometarea este o forma de autodistrugere a organismului, se deterioreaza si sistemul de imunitate si astfel pot aparea anumite complicatii legate de sanatatea ta.