| daniela36783 a întrebat:

E bine sa consum energizante si cafea la 16 ani? fundita

Răspuns Câştigător
| solumaam a răspuns:

Energizante da ...cafea nu, daca incepi cu cafeaua atunci i-ti va da dapendenta si de la cafea la tigari nu este decat un pas, asta in cazul in care nu esti fumatoare laughing
Ai grija ca este diferenta intre energizante si anabolizante ...vezi sa nu le confunzi!

4 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Nu, nu este bine.sunt nocive in general asa ca mai ales daca te apuci de acum. sunt foarte daunatoare. aici te poti informa:
http://www.femeii.ro/......dar-sigura

| FlashXLight a răspuns:

Daca ai tai te lasa si nu observi vreo schimbare (negativa) in viata. dai drumul ca doar e viata ta!
Funda?

| Nechaty a răspuns:

Pff nu normal ca nu sad lasale... Energizantele is mai rele ca tigarile

| alinutz16 a răspuns:

Orice ar fi sa nu te apuci de fumat (parerea mea)te apuci cand ai bani intelegi si dupa aia cand nu mai ai disperi ai face orice pentru o tigara crede-ma si cu cafeaua eu beau 2 pe zi (1 cafe latte si un capucino:d) energizante nu prea beau ca dupa ce bei jumatate de sticla nu prea mai are acid si zici ca e pisat parerea mea sper ca te-am ajutat