| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai sanatos ceai? Cu cele mai multe efecte pozitive asupra organismului uman?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Ceaiul de musetel, este recomandat in diverse afectiuni.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Nu există cel mai sănătos ceai. Sunt ceaiuri benefice pentru unii care pot fi dăunătoare pentru alții. Ca exemplu îți dau ceaiul de soc- scade tensiunea și ajută la eliminarea apei din organism... dar cum îl poate bea cineva cu tensiunea mare? Totul depinde de propriul metabolism.

| fabiola a răspuns:

Ceaiurile sunt medicamente naturiste, asa ca fiecare este bun intr-o anumita afectiune!

daniela
| daniela a răspuns:

De sunatoare combinat cu tei si codita soricelului.

| smaranta a răspuns:

Ceaiul negru, f bun antioxidant, energizant poate inlocui cu succes cafeaua, efecte pozitive asupra creierului.

| giovana a răspuns:

Ceaiul verde.

| sweetangeloana a răspuns:

Ceaiul verde