| Princessee a întrebat:

Care este cea mai buna pasta de dinti pentru albire? Alte solutii pentru albirea dintilor, exceptand albirea la dentist, care am inteles ca nu este tocmai benefica pentru dinti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Orice pasta de dinti cat timp periajul il faci corect va albi dintii. restul este reclama.

| BiuL a răspuns:

Singura care functioneaza este Colgate Max One White.
In rest, orice albire dauneaza dintilor! Ca e facuta la cabinetul stomatologului, ca e facuta acasa cu bicarbonat de sodiu sau Crest White Strips. Astea ar mai fi metodele care functioneaza.

| zamy a răspuns:

Pastele de dinti indeparteaza doar petele de suprafata. Pentru o albire intensiva ai nevoie de produse pe baza de peroxid de hidrogen (ingredientul care se foloseste si la stomatolog), care deschide porii smaltului si oxideaza petele de pe interior. Le poti gasi la pret mai mic in benzile Crest Whitestrips pe www.albirea-dintilor.com

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| TheLovelyGhost a răspuns:

Eu folosesc colgate advanced white... si se vede diferenta cam in 10 zile, ii albeste vizibil.