| keytleen a întrebat:

Care este diferenta dintre un dentist particular si un dentist normal? Este mai bun dentistul particular de dentistul normal? Si de ce la un dentist particular costa mai mult decat la dentistul normal? Scuzati categoria dar este cea mai populata. Vreau raspunsuri serioase. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pisicutzamik a răspuns:

Pai dentistul normal este platit de stat adica este angajat la un spital si face treba de mantuiala chiar daca tu ii bagi ceva in buzunarlaughing iar cel particular a lucrat o data la stat iar acum s-a privatizat el si si-a facut cabinet particular si lucreaza mult mai bine pe bani mai multi decat la spital(normal cum ii spui tu)sper ca ai inteles kiss

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
1. Primul este plătit de pacienți, al doilea de către stat!
2. Interesul este cel care dă calitate actului medical.
3. La particular se plătește inclus spirtul care l-a folosit pentru ședința pacientului.
4. Trebuia să o postezi la Informatii Utilitare, scopul nu scuză mijloacele, în cazul de față.
Pa, pa.

| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns:

Dentistu particular costa mult da face mai bine ca cel normal adica fara durere. Funda plz

| MataaBaa a răspuns (pentru YunoGasaiEceaMaiTARE):

Buna.happy
Cel mai bine este sa te duci la un dentist particular., pentru ca iti face treaba mai bunaaa. ( bine inteles iti ia si mai mult)
Sper ca te-am ajutattongue.

| YunoGasaiEceaMaiTARE a răspuns (pentru MataaBaa):

Fluturedezapata deci ca mine e nu vrei sa fim prieteni?