| keytleen a întrebat:

Cam cat costa albirea la dinti la un dentist particular? Am nevoie de raspunsuri serioase si urgente.Scuzati categoria dar este cea mai populata Funda

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Buna
Depinde ce anume vrei sa faci.
O detartare costa instre 60-200 de lei, in fucntie de airflow si alte minuni. Aia trebuie, iti curata dintii de tot si toate, inclusiv orice urme de placa.
Daca vrei in plus si albire, de la 400 de lei in plus.
Depinde si de dentist, ce tarfie, ce oras, ce tehnologie, cel mai bine e sa te interesezi pe net sau daca nu au site la cateva cabinete din orasul tau.
Bafta

| keytleen explică (pentru CataC):

Eu am niste puncte negre pe masea vreau sa mi le curat si vreau si o albire de dinti.Toate astea cam cat ar costa aproximativ la un dentist particular>...

13 răspunsuri:
| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| JustMe88 a răspuns:

O albire e in jur de 600 de lei! Pe mine atata m'a costat si am fost ff multumita de rezultat! Cred ca totusi pretul difera de la oras la ora si de la doctor la doctor! Cel mai usir ar fi sa mergi la un cabinet pentru a adresa intrebarea!

| keytleen explică (pentru JustMe88):

Adica 6 milioane

| CataC a răspuns (pentru keytleen):

Cu totul cam da, ti'am zis, depine de dentist, probabil gasesti si cu 4 si cu 10...
din ce oras esti, poate e soarta favorabila si iti pot recomanda unul bun. happy

| JustMe88 a răspuns (pentru keytleen):

Da...6 milioane! Tratamentul a durat mai mult..nu i'a albit pe loc pentru a ar fi afectat dintii! Am fost multumita

| keytleen explică (pentru CataC):

Sunt din Drobeta Turnu Severin

| keytleen explică (pentru CataC):

Sunt din Drobeta Turnu Severin.

| keytleen explică (pentru JustMe88):

Deci cam 6 milioane ma costa sa merg la un dentist paricular ca sa imi fac albirea.Eu vrea si sa scap de punctele de pe masele pe care le am.Asta ma costa separat? Albirea cam 6 milioane si punctele pe care le am pe masele cam cat?

| CataC a răspuns (pentru keytleen):

Nu cunosc acolo. happy
S-ar putea sa scapi de ele de la detartrare, fara sa fie nevoie de albire.
Du-te la un consult, e gratis sau ieftin, nu iti pot da eu diagnostic pe net.
Curaj happy

| keytleen explică (pentru CataC):

Multumesc mult. M ai ajutat mult

| JustMe88 a răspuns (pentru keytleen):

Punctele pot fi indepartate printr'un simplu detartraj care costa in jur de 200 de lei! Poate chiar si mai ieftin! Sper sa iti fie de folos!

| keytleen explică (pentru CataC):

Care este diferenta dinte un dentist particular si un dentist normal? Este mai bun dentistul particular de cel normal? De ce?