| Demidol a întrebat:

Care este logica șpăgii în clinicile private?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Spaga nu se impoziteaza, raman integral la dispozitia celui care a primit-o.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stiu daca exista asa multa spaga in clinicile private... Dar unde este e din inertie. Romanul e obisnuit sa dea.

| Demidol explică (pentru suntserios):

Romanul e nevoit sa dea. Pentru ca serviciile sunt conditionate.

| suntserios a răspuns (pentru Demidol):

In privat nu e nimic conditionat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Demidol):

Romanul care da spaga la privat e un sclav imbecil! Pai de aia platesc un purcoi de bani cu factura, da? In momentul in care imi conditioneaza cineva actul medical, pai ma duc direct la manager/director si ala zboara in ziua aia de pe job. Nu stiu ce impresii aveti voi, dar pentru o clinica privata imaginea e esentiala. La stat ii doare pe astia in dos de ce parere are lumea despre ei, ca fondurile vin in continuare.

| Demidol explică (pentru suntserios):

Zau?!
Sau raspunzi doar ca sa-i aperi.

| suntserios a răspuns (pentru Demidol):

Mergi la o clinica privata sa beneficiezi de niste servicii medicale și discutam pe urma.

| Paul754880338 a răspuns:

Nu are logica! Greseste cine da nu cine primeste.

| Demidol explică (pentru Paul754880338):

Tocmai, ca nu are logica din moment ce se platesc toate serviciile. Dar, nu "se primeste". Se cere!