| anonim_4396 a întrebat:

Care este sansa sa am anevrism vascular ca minor la 17 ani? Am umblat prin spitale cu hipertensiunea si dureri de cap(in partea dreapta si pe la ceafa cateodata)episodice in fiecare zi si usoare, cateodata medii timp de 2 sapt aprox, am fost la urgente unde mi-au facut un set de analize aproape perfecte, am avut limfocite si leucocite putin crescute dar am o infectie la deget(unghie incarnata) dupa mi-au facut o raza de la sold in sus apoi am fost la cardiolog, endocrinolog, plus neurologie(m-a pus sa ridic picioarele, sa merg intr-un fel, samd,). Totul bine, nici o problema dar capul inca persista in fiecare zi de cum deschid ochii, is putin uscati si cateodata mai imi pierd din calitatea vederii si ma tem sa nu am ceva probleme la creier ori sa fie ceva la nivelul ochilor ca simt o oboseala si ma dor ochii in spate cateodata si pe partea de sus a lor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi inapoi la neurolog si cere-i examinare "RMN Cranian"!

| Violleta2022 a răspuns:

Durerile de cap pot avea si alte cauze: tumori cerebrale sau chiar dureri de ochi, de la oboseala imensa.

Daca stai mult pe telefon sau computer, atunci definitiv este oboseala ochilor si a creieurlui si totul se poate erifica, daca o saptamana iti impuis sa stai maxim 30 min pe zi, ( pe telefon si computer, 15 min fiecare, pe ZI).

| Mosotti a răspuns:

Fa un rmn si vei afla adevarul, pana atunci nu avem de unde sa stim.
Sigur ca e posibil anevrism si la 10 ani, de aia trebuie investigat.
Du-te la un neurolog sa-ti dea sa faci un RMN sau o tomografie.

Va apare acolo daca ai.

In general la anevrisme iti mai amortesc parti din corp, tu nu ai asta.

| nukeyly a răspuns:

Depinde de lozul ca ti-l da viata, maxime minime sau deloc,
mai ajuti si tu cu ceva daca bagi "energizante" la greu, sa ai aripi.

Nimeni pe TPU n-o sa-ti zica in data de, la ora de, o sa puste ceva in tine si pa PA ai plecat in decorul urmator.