| andy678 a întrebat:

Care ii cel mai bun aparat dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel mai bun aparat dentar este cel recomandat de medicul specialist stomatolog în urma controlului dentar și radiografie panoramice care evidențiază dentiția.
Pa, pa.

| anka a răspuns:

Medicul iti va recomanda cel mai bun aparat dentar in functie de problema care trebuie corectata.

| Alexandra1304 a răspuns:

Pai medicul dentist ti'l recomanda... dar eu zic ca cel fix e destul de bunhappy dar acum depinde si de problema dintiilor

| mariaminc89 a răspuns:

Trebuie sa ajungi la un ortodont cu intrebarea asta, doar el iti poate raspunde. Eu am avut aparat dentar fix cu bracketsi linguali, care se pun pe interiorul dintilor, deci nu se vedeau prea tare. Sunt de mai multe tipuri aparatele dentare, trebuie sa vezi exact care ti se potriveste dintilor tai: https://www.ortodent.ro/servicii-adulti/ortodontie/