| Dienus9815 a întrebat:

Care pastile\antibiotice nu ar trebui luate in exces? Multumesc TPU.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Niciunele.Luate corect iti fac bine.In exces dauneaza grav sanatatii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio pastila nu e bine sa o iei in excess, fie ele chiar si vitamine

| OoBunnyoO a răspuns:

Nicio pastila/antibiotic nu trebuie luata in exces. Multe au contraindicatii si pot afecta corpul, in special ficatul si stomacul, pe o perioada indelungata.

| raduradu2014 a răspuns:

Toate!

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Antibioticele nu ar trebui luate in exces deloc happy De aceea exista prospectul sa citesti pe el si sa vezi cum se iau pastilele happy

Răspuns utilizator avertizat
| costycosty75 a răspuns:

Nici un fel de medicamente nu se iau după bunul plac, acestea sant prescrise de medic sau de farmacist și se administrează conform recomandarii.