| FunHouse a întrebat:

Care sunt cauzele care provoaca ingrasarea parului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Chimicalele care se folosesc în industria cosmetică!
Pa, pa.

| princess a răspuns:

Pai depinde pot fi mai multe depinde de ce tip de par ai ca sunt persoane care pot sa nu se spele pe cap 3-4 zile si nu li se ingrasa,ti se poate ingrasa din cauza produselor de par daca ti le aplici la radacina din cauza balsamului la fel daca il aplici la radacina,daca il ti desfacut la fel ti se ingrasa mai repede ca de obicei, si alte motive legate de igiena(perna pe care dormi, cat de des ti speli etc)

| ruru_2913 a răspuns:

Mana prin par, perna pe care dormi, daca mai ai si ceva pe cap, peria sau pieptenele, fixativul, cremele pentru par :* sper ca ti-am zis macar ceva bun:*