| Bun123 a întrebat:

Care sunt cele mai bune calmante?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Meditatia si yoga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xanax-ul
Ceai de tei, de sunătoare
Magne b6

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Propofol, fentanyl, morfina, ketamina, etomidat, midazoloam...
toate astea te calmeaza "definitiv", daca sunt prost administrate sau administrate in afara spitalului.

Etomidatul e cel mai bun, avand efecte adverse minime, totusi se gaseste cel mai rar.
O sa le inveti cand ai sa faci ATI la facultate, daca chiar esti la medicina cum ai zis.

https://www.tpu.ro/......cineva-un/

https://www.tpu.ro/......nvat-intr/

Daca ai in gand sa-ti procuri xanax sau altele din "gama asta", iti propun o discutie sincera cu psihologul scolii sau chiar si medicul de familie, care iti va da trimitere pe mai departe.
succes.

| Bun123 explică (pentru anonim_4396):

Alea nu sunt intravenoase?
Xanaxul se eliberează fără prescripție medicala de la farmacie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nervocalmin.

| NunuNini a răspuns:

Autocontrolul.