| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt etapele de recuperare dupa fractura dubla la picior?(la tibie)si daca imi puteti spune si niste statiuni sau centre de recuperare in mehedinti si gorj.multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Empathizer a răspuns:

In Gorj, centre de recuperare medicala cu personal de specialitate sunt la Spitalul judetean Tg. Jiu, Spitalul orasenesc Novaci si Spitalul municipal Motru.

In Mehedinti, la Turnu Severin, exista o sectie de recuperare medicala la Spitalul judetean Drobeta Turnu Severin si un cabinet medical de recuperare medicala (CMI Dr. Dumitrasconiu Nicu) pe str. Smardan nr. 5.