| AnonimMareMareMare a întrebat:

Care sunt grupele musculare pe care le poti antrena fara a pune presiune deloc pe spate? Eu de exemplu cand ridic ganterele, simt o durere in spate. Ce grupe pot lucra fara sa ma afecteze in niciun fel spatele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa faci exerciții cu propria greutate. Sunt cele mai potrivite si în majoritatea, dacă nu în toate, presiunea pe spate e 0 sau pe minus. Cu greutățile doar îți distrugi spatele. Nu intru mai tare în subiect că mi-i că mă atacă ăștia de numa și nu am chef.

Recomand: https://m.youtube.com/user/Calisthenicmovement