| margarette a întrebat:

Care sunt motivele pentru care cineva face cancer? Cum se poate preveni aceasta boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare on sanatos are la un moment dat celule care in procesul de multiplicare sufera modificari ale informatiei genetice; cand aceasta se intampla la un om sanatos organismul le recunoaste si le distruge dar in cazul in care systemul de aparare este compromis acestea continua sa se dezvolte si asa apare cancerul; o alimentatie care sa ajute organismul sa curete toxine acumulate si sa aduca aport nutritiv este ce poate ajuta

2 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Alimentatie, pe sistem nervos, de la fumat si alte chestii nocive pe care le bagam in organism. Incearca sa duci o viata echilibrata, sa te exprimi, sa consumi cu precadere alimente proaspete si nemodificate.

| Adry a răspuns:

-aditivi alimentari care produc cancer: E131, 142, 211, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 239, 330;
De obicei de la alimentatie. Eviti sa consumi acesti aditivi si o sa ai un risc mai mic de a te imbolnavii.