| Anonima10002003 a întrebat:

Poti sa ramai insarcinata daca isi da drumul in tine cand esti pe stop?

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sansele sunt foarte mici dar nu inexistente.

| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil acest lucru, fiindca menstruatia este procesul prin care se elimina ovulul mort, deci nu ai cum sa ramai gravida pe stop, Nici nu-i indicat sa faci sex pe stop, ca-i cea mai murdara perioada a femeii, cand sunt dureri foarte mari si apoi, se pot produce infectii de la sanegele elmiat sau chiar hemoragii.

| dullcat a răspuns:

Raspunsul e da.In locul tau as evita sexul in aceasta perioada din mai multe motive...

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| iulia0514 a răspuns:

Răspunsul este da poti rămâne însărcinată în orice perioada a ciclului menstrual indiferent dacă faci sex neprotejat la ovulație sau în timpul sângerărilor lunare pentru că corpul uman nu e ceas elvețian si ovulația poate avea loc chiar și în timpul sângerărilor desigur aceste cazuri sunt destul de rare dar șanse există! Nu este indicat sa faci sex în timpul menstruației pentru ca riscul de infecții este mai crescut dar desigur uni medici au ajuns la concluzia ca e și benefic!

| Miruna333 a răspuns:

Da, poti ramane. Poate creste riscul de infectii, insa este recomandat sexul la menstruatie

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Nu are importanta dacă ești pe stop sau nu

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Categoric da. În orice zi poți ramane însărcinată (indiferent ca esti sau nu la ovulatie, indiferent dacă esti in perioada menstruatiei).
Nu prea ests recomandat sa faceti sex in timpulmenstruatie, mai ales fara prezervativ, deoarece puteti face anumite infecții.

| Lrs2015 a răspuns:

NU! Nu te mai uita la frigidele precum dullcat sau altele ....sansele sunt infime, sub 5 la suta, daca vrej sa elimini si acel 5 foloseste spermicid

| ZokoZEW a răspuns:

Șansele de a rămâne însărcinată dacă întrețineți raporturi sexuale pe perioada menstruației sunt foarte mici. Cu toate acestea, dacă ați întreținut raporturi sexuale neprotejata, este totuși posibil să ramai însărcinată pe perioada menstruației.

| adrianbaico a răspuns:

Da