| ninita a întrebat:

Care sunt simptomale gripei porcine? Mama mea a vomitat de 3 ori, o doare capul, este ametita si am observat ca are niste pete rosii pe fata. A luat un metroclopramid, dar l-a vomitat si un nurofen. Ce credeti ca s-a intamplat de se simte asa, si credeti ca are gripa de sezon?
P. >>>>SNu isi aminteste sa fii mancat ceva care sa -i fii dat aceasta stare, pentru ca ce a mancat ea, am mancat si eu, iar eu nu am nimic.
In plus o doare gatul si tuseste.
ASTEPT RSPUNSURI DE URGENTA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Gripa AH1N1, ca si gripa de sezon, se manifesta intotdeauna prin simptome respiratorii: tuse, greutate in respirat, oboseala marcata. In plus, apar dureri musculare si dureri ale globilor oculari.
Eu cred ca ar trebui sa o duci pe mama ta la urgenta sa o vada un medic, fiindca poate avea o meningita (mai ales daca simptomele neurologice sunt pronuntate: durere de cap, ameteala, somnolenta sau agitatie, varsaturi).

2 răspunsuri:
| abc_5716 a răspuns:

Http://www.apropo.ro/......na-5080129

Sper ca te-am ajutat:D>:D<

Funda?>:D

| moniii a răspuns:

Suna la un doctor sau... du-te cu ea la spital noi nu suntem doctori oricum bafta:*