| anonim_4396 a întrebat:

Am o catea de 6 ani care a mancat oase de pui.Iar de 4 zile nu poate sa deschida gura, cand mananca o deschide foarte putin dar o doare si numai mananca o zi apa nu poate sa bea si mananca foarte putin.Problema este ca avem un veterinar incompetent si nu stiu sigur unde are osul pe gat sau in gura printre dinti daca incerc sa ii deschid gura o doare si imi este frica sa nu ii fac mai mult rau.
Voi unde credeti ca se afla osul pentru ca nu tuseste nu se ineaca doar ca sta cu gatul si capul intins mai mereu.
Se chinuie asa de sambata.

7 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Deschide-i gura si uita-te.am patit odata cu o catea, avea o aschie de os infipta intre dinti, i-am scos-o si gata.era pe cerul gurii de-a latul.

| Vans a răspuns:

Nu mai daţi oase de PUI la câini.Vezi numa să nu-ţi moară, că ştiu şi cazuri în care au murit câini pentru că nu şi-au putut scoate osul din gât.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Trebuie să o duci la un veterinar, ai grijă de căţeluşa ta.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Mergi la alt doctor cainele trebuie anesteziat si consultat. Este pobibil sa aiba altceva de exempu la articulatia manibulei sa fie problema.

| vampir004 a răspuns:

Pai,du-te la un veterinar bun sau intreaba pe cineva pe care il cunosti

| miny1234 a răspuns:

Am fortat-o ieri sa manance si a iesit osul. Acum este mult mai bine nu stau cu gatul intins, bea apa, deschide gura doar ca o mai doare rana cand manaca.

| BallisticRat a răspuns:

Fa un efort si du-o la un specialist