| Unforgetit a întrebat:

Care sunt simptomele înainte de a-ţi veni menstruaţia(Prima dată)? Fundabig grin Mulţumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

90-95% din fete nu au nici un fel se simptome prima data. Cateva se simt balonate si au o tensiune in abdomenul inferior.

| yumeee a răspuns:

Ţi se vor dezvolta anumite părţi ale corpului (sâni, şolduri) - asta în timp, e posibil să ai dureri de burtă cu care să nu fii familiarizată (nefiind dureri de burtă precum cele după o masă nepotrivită), iar cu ceva vreme înainte (3-2 săptămâni, sau doar câteva zile), vei găsi urmele unei scurgeri maronii pe chiloţeibig grin.

| Ananas2 a răspuns:

Te doare burta in partea de jos si esti putin ametita.
ia un tampon la tine intr-o gentutza sa nu te ia pe neasteptate.

| Georgika_Georgi_1997 a răspuns:

Da eu stiam ca este posibil sa nu prea ai pofta de mancare sau sa mananci dar apoi iti vine sa vomiti este adevarat sau nu?