| Nina95 a întrebat:

Cariile si depunerea alba pe maselele de jos pot fi o problema? Ar trebuii sa-mi fac un detartraj, o curatare? funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Sigur ca sunt o problema. Cariile se pot marii si poti ajunge in stadiul in care maselele nu mai pot fi salvate iar depunerile de tatru pot afecta sanatatea dintelui si faciliteaza formarea cariilor. Cel mai bine e sa mergi la un control stomatologic si sa vezi ce ti se spune