| Aoxkajcjw a întrebat:

Cat de util vi de pare o curățare?(detartraj)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Previne retractia gingiei care provoaca caderea dintiilor, se face 1 data pe an

| johnnny123 a răspuns:

Detartrajul este una dintre operațiunile care ajută la menținerea dinților sănătoși. În concluzie, dacă ți se pare util să ai dinți sănătoși, este util. Dacă nu, nu.

| alina2k18 a răspuns:

F util mai ales pentru fumatori.
Eu fac lq 6-7luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când ești nespălat pe dinți de 1 an, eu zic că e mai mult decât util.

| Aoxkajcjw explică (pentru anonim_4396):

Ma spal pe dinti dar tot am tartru.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aoxkajcjw):

Nu mă refeream la tine, ci în general.
Cunosc persoane care nu s-au spălat pe dinți mai bine de câțiva ani. laughing

Dacă spui că te speli pe dinți și problema tartrului persistă, atunci cel mai indicat este să faci un detartraj complet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte util, mai ales când cineva se confrunta cu parodontoza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de util, mai ales ca previne cariile si boli ale gingiilor. Nu e doar de frumusetewinking

| Catalin77945 a răspuns:

E foarte util