| Salamandra44 a întrebat:

Carnea de pui îngraşă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde cum e făcută. fiartă sau pe grătar fără sau cu foarte puțin ulei e ok.

| Frank51 a răspuns:

Orice este mancat in mod excesiv ingrasa. Dar ca sa te ingrasi de la conopida sau broccoli va trebui sa mananci cam 3kg pe zi. Deci atata timp cat combinam alimente slabe in calorii cu alimente bogate in calorii iar raportul sa fie echilibrat, putem avea o viata sanatoasa fara diete.

| aXy99 a răspuns:

Daca o faci la gratar, deci fara ulei, are 140kcal pe 100g. Deci...nu prea ingrasa.

| RoCkKiD a răspuns:

Are vreo 250 de calorii pe suta de grame, daca esti tipa la o greutte normal ai nevoie de vreo 2000 pe zi. Deci din 800 g de carne de pui iti faci necasarul caloric.

Pe scurt, orice ingrasa, depinde cat manaci.

| Apokales a răspuns:

Orice aliment ingrasa, problema este sa nu mananci prea mult. Alimentele care li se ataseaza eticheta de "nu ingrasa" sunt cele pe care nu ai cum sa le consumi in cantitati mari astfel incat sa te ingrase. Daca mananci un kilogram si jumatate de carne de pui la gratar, atunci da, ai sanse sa iei ceva pe tine, dar nu ai cum sa menti alimentatia in felul asta, deci nu ai cum sa te ingrasi doar din carne de pui la gratar.

| wildthing a răspuns:

Atata vreme cat nu mananci pielita (care contine foarte multa grasime), ar trebui sa nu ingrase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puii cumparati sunt plini de estrogen, creste atat burta cat si sanii.

| Nume6 a răspuns:

Să nu mănânci în exces si să nu o combini cu cartofi prăjiţi, piure de cartofi doar salate