| Anadrada a întrebat:

Cat îngrașă carnea la cuptor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Cea prajita clar are mai multe calorii, deci e de evitat.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu carnea ingrasa, ci ceea ce este langa ea: cartofii, piureul, painea, prajiturile, sucurile.

| johnnny123 a răspuns:

Realizezi cât de lipsită de sens este întrebarea asta? Este ca și cum ai întreba "Câți kilometri fac dacă merg cu mașina?"

Cât "îngrașă" orice aliment depinde de cantitățile în care consumi acel aliment, ce altceva mai mănânci și cât de multă activitate depui.

Dacă mănânci 100 de grame de carne la cuptor și alergi 3km, nu te vei îngrășa. Dacă mănânci 1kg de carne și nu te miști de pe canapea, te vei îngrășa.

| Anadrada explică (pentru johnnny123):

Vroiam să știu dacă îngrașă mai mult decât cea prăjită sau cea fiartă

| Bondarel99 a răspuns (pentru Anadrada):

Cea prajita clar are mai multe calorii, deci e de evitat.