| StefanIntrebare a întrebat:

Cat costa o pereche de lentile de contact de vedere? Am dioptri mari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nicols a răspuns:

Buna, Pretul depinde foarte mult de tipul de lentile pentru care optezi. Pot fi zilnice (de la 88 lei/cutie cu 30 lentile), lunare ( de la 83 lei/cutie cu 6 lentile), trimestriale - inlocuire la 3 luni ( de la 130 lei/4 lentile). Poti consulta mai multe preturi pe www.medlens.ro

4 răspunsuri:
| StefanIntrebare explică:

Eu vorbeam de lentile de contact nu de ochelari...

| MariusDorin988 a răspuns:

Lentilele simple orice dioptrie costa in jur de 60 lei cele heliomatice (care la soare se închid la culore) costa in jur de 90 lei.

| StefanIntrebare explică (pentru MariusDorin988):

Wow ce ieftin! Ma asteptam sa fie gen 500 de lei, deci lentilele colorate sunt mai scumpe?

| MariusDorin988 a răspuns:

Da cele heliomatice la soare se schimba culoare se fac ca si cei de soare laughing... dar daca le vrei simple 60 lei lentila deci in jur de 120 lentilele fără rama..ramele nu stiu cat costa diferă de la producător la producător