| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa un implant dentar? Se poate face imediat dupa ce dintele cu problema este extras sau astept intai sa se vindece? Am fost la dentist de curand pentru ca mi s-a rupt un colt de la al doilea premolar si mi-a spus ca nu se mai poate face nimic si sa il tin asa ca nu are ce afecta.Nu se observa pentru ca e rupt in spate, dar nu stiu cat o rezista.Probabil va intrebati de ce nu am fost mai devreme la dentist.Nu am stiut, dintele nu mai avea nerv ca sa simt vreo durere de la carie sau ceva.Am simtit pe limba cand mi s-a rupt, doar atat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Sursa:http://dentalwest.ro/pret-implant.html

3 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Cu tot cu coroana in jur de 1000 de euro.

| Holy2010 a răspuns:

In just de 1000euro si trebuie sa astepti sa se vindece din cate stiu.

| Adrian_Paraschiv_1993 a răspuns:

1000 Euro!