| lili_eli a întrebat:

Cat de repede pot sa scap de colaceii de pe burta? E ok daca fac sport in fiecare zi? Ce fel de exercitii ma ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hey,burtica reprezinta cantitatea de energie care ai acumulato din surplusul energetic care l-ai dobandit, ai consumat mai mult decat trebuia si uite asa te-ai ingrasat, recomand o dieta high protein si multe legume, un fruct pe zi, daca ai Smartphone descarca Samsung health acolo poti participa la tot felul de concursuri, programe cardio
recomand acest canal https://www.youtube.com/results?search_query=angel+fitnes+slabit

| InvatamProgramare a răspuns:

Sportul ajuta dar si alimentatia e importanta. Fast food, dulciurile & cola (si altele asemenea) sunt alimente care ajuta depunerea de grasimi, inclusiv colacei.

| RAY a răspuns (pentru InvatamProgramare):

Nimic nu ingrasa daca iti pastrezi balanta calorica neutra, dar daca tot consumi ceva pune pret pe calitatea acelui aliment