| xtina a întrebat:

Cat de tare doare cand iti faci injectii cu moldamin?! Eu trebuie sa imi fac si din cate am vazut eu, injectiile astea sunt groaznice!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| john_1578 a răspuns:

Fii linistita, mai tare doare penicilina. Si eu am facut si cateodata abia simteam o senzatie usoara de durere desi toata lumea zice ca sunt graoznice. Cred ca depinde si de organism.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu doare așa de groaznic. Cine te-a mințit?
Trebuie administrat repede pentru a se "coagula" pe ac.
Sănătate.
Pa, pa.

| NothingImportant200 a răspuns:

Foarte tare doare. Cand am facut eu ultima injectie mi-a amortit tot piciorul. Poate ca Stiggy s-a obisnuit cu durerea dar doare ingrozitor

| StiGGy a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii. Si eu am facut injectii cu moldamin de 2 ori pe saptamana timp de 1 an happy Nu sunt asa dureroase precum se zice.

| Vvistula a răspuns:

Iti faci din astea, fa-ti rugaciunea fiindca nu poti sa te mai scoli din pat, mai bine fugi inainte sa regreti asa cum am regretat eu

| OanaBlueEyes a răspuns:

Te doar putin, dar nu e ca si cu GENTAMICINA. LA inceput nu te doare...cam a doua incepe sa te doara, nu este o durere insuportabila.(te doare precum o vanataie) Eu am facut pentru imunitate si nu e chiar asa de rau. Numai ca partea proasta este ca atunci cand iti trece durerea trebuie sa faci din nou sad.
Sper ca te-am ajutat funditaAAA puppy dog eyes?

| мαđч a răspuns:

Doare ca si cum cineva ti-ar infunge un cutit in fund.Stiu asta pentru ca verisoara mea.

| alberts a răspuns (pentru мαđч):

Ai facut si tu
vrei sa vorbesti cu mine

| titel12 a răspuns:

Foarte, sa te astepti sa-ti amorteasca piciorul in care iti faci injectia.

| JeSsY99 a răspuns:

Doamne sunt groaznice am facut la 10 ani si o saptamana de abia ma puteam misca.dor al naibii de tare.si daca nu o faci repede prinde aer si trebuie s-o faci din nou

| Adrian_Pintea_1994 a răspuns:

Eu am facut Marti acum si nu am simtit nimic, daca o tin tot asa o sa fac linistit vreo 3 luni asa sa fiu sanatos, ca e sfant moldaminul.happy

| vEdward a răspuns:

Moldamin-ul nu doare deloc eu am avut morfina cu gentamicina si cu moldamin.Eu îți recomand sa nu iti faci o injecție ca asta eu am o boala la ficat si de aceea le fac gentamicina, morfinul, moldaminul si ampicilina nu dor asa de tare daca nu sunt combinate, dar daca sunt combinate o sa doară foarte tare pe mine m-a durut o luna întreaga de la o singura injecție.
Si apropo totul depinde de muschi si de organism.
Si stiu asta ptc. tata-l meu este doctor specialist si eu îmi fac singur injectiile.Nu încercați sa va faceți injecțiile singuri fara supraveghere poate fi periculos ptc. exista niste nervi pe care poți sa ii atingi usor cu o înțepătură de ac si îți poate rămâne paralizat muschiul.