| A98 a întrebat:

Catre cei cu experienta! Cum este cand faci moldamin, cat de tare doare? Trebuie sa fac si eu si imi este extrem de frica!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Depinde si de cine ti-l face si ce toleranta la durere ai tu happy doare uneori dupa injectie, nu atunci cand ti-o face happy eu am facut mult timp si la unele asistente nu ma durea deloc, la altele ma durea mai tare, habar n-am care-i mecanismul, dar daca nu te doare la una la care iti faci sa incerci sa mergi di data viitoare tot la ea happy ai grija sa masezi usor locul dupa injectie, ca este o suspensie destul de groasa si trebuie sa se imprastie, sa nu stea gramada in loc sa te doara. daca te doare pui comprese cu apa rece. sanatate multa si curaj, gandeste-te ca iti face bine chiar daca te doare, deci nu trebuie sa-ti fie frica happy

4 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Buna! Eu am facut moldamin 2 luni si a fost ca un ghimpe in talpa doar gandul ca saptamanal faceam moldamin. Cum a zis si mixxjim, conteaza si cine iti face injectia, ca daca te vede mai firav, ti-o face mai lent si asa risti sa-ti apara o unflatura in locul cu injectia dupa ce ti-o face. Daca o face rapid, iti trece ca un junghi in piciorul drept, si putin in zona in care ai facut injectia. Sunt foarte bune, mai ales pentru infectii. Daca ti le-a prescris medicul, fa-le. Eu am avut intr-o perioada moldamin+penicilina si a fost ceva mai naspa.

| mizantropuldinmine a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar stiu de la fratele meu ca este putin cam dureros, dar nu exagerat

| gaby_6466 a răspuns:

Doare, dar important este sa nu incordezi locul unde il faci ca te doare si mai tare si important este sa misti repede piciorul

| mVictoria a răspuns:

Doare insa e ceva acceptabil. Incearca sa nu te gandesti acolo iar in momentul in care vei primi injectia incearca in gand sa numeri, eu asa am facut si nu am mai fost asa speriata. Multa sanatate!