| Teodor168 a întrebat:

Cât înseamnă 20g de zahăr in linguri?
E o cantitate mare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ba, de unde tot apareti? Mai sunteti in cantitate mare pe lumea asta?

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cam o lingura cu varf din cate stiu eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O lingură rasă = 25 g
O lingură cu vârf = 30 g
O linguriţă rasă = 6 g

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

4 lingurițe

| florinflorescu a răspuns:

Este o lingura mare, mare in comparatie cu ce? doza zilnica de zahar? atunci e ok. daca o compari cu un gram atunci e mult.