| baiatulxboyx a întrebat:

Cat pot sa pun pe mine daca am mancat un sendvis la toast aseara cu paine neagra, sunca si cascaval? Tata mi l-a facut obligatoriu pentru ca zice ca nu prea mananc straight face. Zice ca eu sunt copil si nu ar trebuie sa tin diete, am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu nu ai voie sa tii diete la varsta ta. Trebuie sa mananci suficient si echilibrat, cu suficienta carne, lactate, fructe si legume. Trebuie sa ai minim 3 mese serioase pe zi fiindca altfel vei ramane scund, bolnav si cu un coeficient de inteligenta mic.

| Ciprian a răspuns:

Depinde si cate kg ai. Dar daca faci miscare nu va fi nici o problema.

| r2d2 a răspuns:

Cat ai pus pe tine de la un amarat de sandwich? Cred ca glumesti... logic ca NIMIC...

| blackangel_7400 a răspuns:

Păi un sandvis seara nu e prea bine. Nuţi face griji nu ai pus multe calorii pe tine. Seara ţiaşi sugera să mănînci orez, fructe multe, lapte cu ceriale, o bucată de piept de pui ( fără ulei pe grătar) etc. Dar dimineaţa trebuie să mănînci bine sandvisurile merg dar ai grijă să nu exagerezi cu pîinea. Iar la prînz ţiaşi sugera o supă care să nu conţină prea multe ingrediente dor cîteva legume. Şi mult spor asta este dieta succesului. Sper că te-am ajutat.

| baiatulxboyx explică:

Am 3 mese pe zi, dimineata nu prea pot sa mananc prea mult pentru ca trebuie sa plec si la scoala si nici nu prea mie foame, mananc ca trebuie, mai mananc la 11 un sendvis si o portocala, cand ajung acas mai mananc cate ceva(la 2) si pe la 4 o gustare, dar nu tot timpul, mai mananc la 6 dupa si mananc sa ma satur. ideea e ca adorm infometat deoarece de la 6 numai mananc nimic pana seara, asa ca m-a obligat tata sa mai mananc un sendvis aseara inainte sa ma culc.