| Pisicutaalba a întrebat:

Cât slăbesc dacă nu mananc nimic 7 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ideea e sa reduci cantitatea de mâncare și sa numai manci dulciuri, produse de patiserie, fast food, pizza, sucuri cu zahar, mai multa carne măcar 300 de grame de carne de pui și fructe și un avocado pe zi, exista aplicația eat foarte bună

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil 1-2 kg, dar cel mai probabil vei lesina de foame

| ReddY25 a răspuns:

Nu e bine

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde cate Kg ai, de inaltime si ce sex esti. Daca esti fata la o greutate normala punem un consum de mentinere de 2000 de calorii, in 7 zile ai ajunge la 14000 de calrii deci aprox 2 KG slabite daca nu manaci absolut nimic. Daca esti baiat la o greutate normala, punem un 2500 care inseamna 17500 pe saptamana deci cam 2.5 kg.

Daca esti mult epste greutatea normala, poate fi mai mult dar nu poti estima fara detaliile alea.

Oricum ar fi, e dureros, e periculos daca ai probleme de santate de care nu stii, si efectul e prea mic sa merite.

| Adelina4679 a răspuns:

Cum sa nu mananci nimic! Trebuie sa ții o dietă ca-sa slabesti, vei slabi in timp nu in 7 zile. Te vei imbolnavi daca nu mananci 7 zile.

| RobertVaka a răspuns:

Daca esti serios cand spui asta si vrei sa încerci, iti recomand o vizita la psihiatrul pentru boala numita anorexie!

| Violleta2022 a răspuns (pentru RobertVaka):

Total eronata ideea ta cu anorexia!
Copilul a intrebat cat poate sa slabeasca daca nu manaca 7 zile!

De aici si pana la a face o boala psihica precum anorexia este cale enorm de lunga.
Nu mai raspunde necunsotinta de cauza, ca incurci copii cu sfaturi aiurea.