| Smookie9 a întrebat:

Cat timp dureaza dermatita soboreica daca e netratata?(e permanenta,sau cat timp dureaza, o aproximare)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna! Dermatita seboreica nu se mai trateaza, doar se tine sub control cu medicamente.Netratata deloc va arata din ce in ce mai rau.Multa sanatate!

| Smookie9 explică (pentru nellyneliana):

Da,dar e permanenta?

| nellyneliana a răspuns (pentru Smookie9):

Da.