| baciuk25 a întrebat:

Cat timp tine bronsita? trasmin extrem de tare noaptea, schimb 3 tricouri, ma doare putin trahea si am discomfort la plamani, tusesc putin, fara febra, fara nas infundat sau stranut. Am luat antibiotice prescrise de doctor de 1 saptamana si nu mi-a trecut, acum mi-a mai dat pentru inca 10 zile, si nu stiu de ce nu imi trece. credeti ca am ceva mai grav gen pneumonie si doctorul a gresit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sutinoo a răspuns:

Tine si de toleranta ta la medicamente, daca ai luat pastile cu pumnul s-ar putea sa nu-si mai faca efectul.
Cum scrie si mai jos "Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care... " ai rabdare sau du-te la alt doctor.

| baciuk25 explică (pentru sutinoo):

Pastile cu pumnul am luat doar vitamine, zilnic sau aproape zilnic.

| RadiIoana a răspuns:

Mai bine ai merge la doctor. Daca e vorba de bronsita...eu cand eram mica nu exista an in care sa nu merg in spital si m-am obisnuit. Daca ai antibiotice tari iti poate trece si intr-o saptamana dar daca iei niste antibiotice slabe, exista sansa sa-ti treaca si in 4-5 saptamani(deci s-ar putea sa nici nu mergi la prima zi de scoala din semestru[asta daca esti la scoala]). Incearca sa mergi si la alt medic poate iti va da alt diagnostic si acela va fi cel corect.Totusi tine si de tipul tau de om; daca,, te impaci'' cu medicamentele sau daca nu. Funda?