| aimullah123 a întrebat:

Cata miere e recomandat sa consumam dimineata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heii Buna. Cei care nu au probleme cu greutatea corporala pot manca la micul dejun 1-2 felii de paine cu miere sau un pahar de lapte/iaurt indulcit cu miere ori cereale integrale cu fructe de padure si miere. Fiind bogata in zaharuri (80%) si avand o incarcatura calorica de 325 kcal/100 g, mierea ingrasa daca este consumata in cantitati mari. Pentru o persoana normala ponderal, 3-4 lingurite de miere/zi nu ar trebui sa constituie o problema.

| Lucian2473 a răspuns:

O lingurita pe stomacul gol este sanatate. Mai mult nu e indicat.
Insa mai sunt persoane care nu tolereaza mierea la fel ca si alte persoaen care nu tolereaza lactatele, ouale sau altceva, Deci daca nu tolerezi mierea, corpul tau va refuza, nu iti va placea.

| Gabriel2424 a răspuns:

Dimineata este recomandata o lingurata de miere sau in lapte, e bogata in zaharuri deci nu trebuie exagerat.

| Anonimusly530 a răspuns:

Fiind bogata in zaharuri (80%) si avand o incarcatura calorica de 325 kcal/100 g, mierea ingrasa daca este consumata in cantitati mari. Pentru o persoana normala ponderal, 3-4 lingurite de miere/zi nu ar trebui sa constituie o problema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimusly530):

L ai luat de pe internet prostule