| anonim_4396 a întrebat:

Cata cafea se recomanda sa consumam zilnic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| devine a răspuns:

Daca iti place cafeaua sau ai nevoie de ea, eu am descoperit recent cafeaua de cicoare, la plafar, pe care o beau bunicii mei in tinerete laughing e foarte buna la gust si nu contine cofeina, dar totusi este energizanta si are si alte beneficii

| stetoscop a răspuns:

Pana ti se face rau, apoi fii sigur ca n o sa mai bei

| DonGiovanni a răspuns:

200 ml/zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
O ceşcuţă este suficient pe zi cu condiţia să nu fie restricţie medicală.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

10 grame

| raspa a răspuns:

Din cite stiu eu o cafea la zi e recomandata de doctor te ajuta daca ai tensiunea joasa si de multe ori iti ia si migrenele daca o bei fara zahar deloc! In alte tari cafeaua e foarte mica si foarte tare facuta la masina nu la ibric fiindca zatul din ibric face rau pentru ficat!