| AvalohAlyn a întrebat:

Cate abdomene ar trebui sa faci zilnic ca sa se cunoasca la slabit si sa arzi destule calorii? Sau saptamanal.Raspundeti serios va rog.Dau si funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu poti sa slabesti facand abdomene, pentru simplul motiv ca abdomenele solicita niste muschi, dar nu ard multe calorii. Oricate ai face, nu vei slabi.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Abdomenele nu prea ajuta decat la burta, mai bine alergi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci exercitii cardio daca vrei sa slabesti, abdomenele se fac atunci cand ai slabit ca sa iti intaresti musculatura abdomenului. Daca ai burta si faci abdomene nu o sa se vada rezultatele. Mananca mai putin, sa fii in deficit caloric, si fa la inceput minim 15 minute de exercitii cardio (gasesti pe Youtube tot felul de variante ), iar daca dupa ce slabesti ai de gand sa iti intaresti musculatura variaza exercitiile pe care le faci ca sa nu ajungi la efectul de platou si sa nu mai ai rezultate. Daca nu mai apare febra musculara dupa un timp trebuie sa variezi exercitiile si sa cresti si durata antrenamentului. Chiar daca n-ai chef in unele zile faci doar apuca-te ca o sa iti vina cheful ulterior, o sa iti imbunatateasca si starea de spirit.happy