| anonim_4396 a întrebat:

Cate dintre voi, fetelor, ati incercat sa slabiti si ati reusit? Si daca ati reusit, cum ati facut acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dyanna a răspuns:

Eu am reusit sa slabesc 7 kg in 3 luni. este posbil sa nu ma credeti dar, asta e!
pai sa incepem cu inceputul: m-am abtinut total de la dulciuri: cel mult o bucatica de ciocolata pe zi! nu am mai mancat nimic dupa ora 6. faceam abdomene (cam 50) in fiecare seara. am inceput sa alerg cam 2 km, 2 km jumate seara de seara. mancam in fiecare dimineata cereale cu lapte, iar la pranz un castron cu ciorba + 2 felii de paine graham. fara prajeli, fara sucuri acidulate, fara fast-food.
p. s.: aproape zilnic, imi dadeam drumul la PC, puneam muzica si dansam pe rupte cam 30 min - o ora. distractiv si eficient. dupa asta ma simteam bine dispusa, desi eram foarte obosita si transpirata. spor la slabit tuturor si nu uitati ca intotdeauna se poate daca exista vointa!
va pup, Dyanna

| just|breathe a răspuns:

Degeaba te abti de la mancare sau iei nu stiu ce pastile, daca nu faci miscare(mergand pe scari, mergand pe jos in loc cu autobuzul)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Numai printr-o alimentație echilibrată și mișcare poți scade în greutate sănătos.
Alimente recomandate cu căldură: legume și fructe proaspete, cereale și pâine integrală, lactate și brânzeturi degresate, mezeluri ușoare din pui, carne slabă de pui-vită-pește obligatoriu fiert-fript-înăbușit, sucuri naturale făcute în casă, zahăr brun din trestie de zahăr, miere de albine, ceaiuri depurative, ulei de măsline extravirgin, ciocolată amăruie (maxim 2-3 cubulețe pe săptămână), prăjituri dietetice, etc.: toate trebuie consumate cu moderație pentru că au calorii.
Alimente nesănătoase: conservele de orice fel, carnea grea(porc), pâinea albă și pastele făinoase, biscuiți, napolitate, dulcețuri și gemuri, prăjituri, creme, maioneză, alimente obținute prin prăjit, grăsimi de orice fel, unt, margarină, alcool, sucurile acidulate (în special cel negru), etc.
Mișcare: practicarea oricărui sport cu regularitate (intens pentru a accelera metabolismul și tonifierea musculară în scopul slăbirii) pentru întreținere de 2-3 ori pe săptămână, mișcare în ritm alert timp de 30 de minute zilnic (preferabil dimineața), dans sportiv (și el consumă destul de multe calorii).
Spor la tainele alimentație și sportului.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am reusit sa slabesc facand sport
si mancand numai legumesi frucre

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sari coarda