| mellisa_1721 a întrebat:

Cate felii de paine trebuie sa mananc pe zi.nu sa slabesc.doar asa pentru sanatate si normal si sa nu ma ingras.eu una la o mancare mananc vreo 4-5 felii. ce-mi recomandati? funda+voturi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| laryssutzadlc a răspuns:

Pai de fapt trebuie sa consumi 4-5 felioare intr-o zi intreaga.happy Asta stiu sigur.Nu e pentru slabit, ca pentru slabit trebuiesc 2 felii de paine, ci doar pentru sanatatea ta:*

2 răspunsuri:
| Kittynika a răspuns:

Eu iti recomand sa nu mananci paine alba daca ai observat nici macar nu te saturi de la ea.Alege sa mananci paine neagra.

| bobbytronic a răspuns:

Ideal ar fi sa nu mananci deloc, dar daca simti nevoia, cam 3 felii de paine neagra cred ca ar fi ok. Si mai ok ar fi daca ti-ai face-o in casa daca vorbim de sanatate.