| VulpeaDinUmbra a întrebat:

Cate felii de paine trebuie sa mananci pe zi daca ai burta si vrei sa o dai jos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

| Zuzu1991 a răspuns:

-10
painea ingrasa

| Werrich a răspuns:

NU manca paine alba, are calorii grele, se recomanda painea integrala daca tii dieta.

| Apokales a răspuns:

25 de felii de paine. O felie are in medie 25 de grame, in total 625g. 266 de calorii pe suta de grame, atat are o paine, ceea ce rezulta un total de 1662.5 calorii. Probabil cu 1662.5 calorii vei avea un deficit de 500 de calorii, iar asta inseamna ca in doua saptamani dai jos un kilogram de grasime corporala, daca ai manca doar 25 de felii de paine pe zi laughing.
Raspunsul pe care il cauti este ca surplus caloric este problema cand vine vorba de kilogramele in plus, nu painea in sine, ci prea multa mancare. Contorizeaza-ti caloriile si asta e. Bafta!

| DarthNiger a răspuns:

De preferat niciuna, dar ca inceput incepe cu 2 la o singura masa pana cand ajungi la una si tot asa pana cand nu mai simti nevoie sa mananci paine.
Si eu am putina burta si metoda asta o folosesc

| 1234568807 a răspuns:

Daca esti gras, in primul rand trebuie sa renunti la tot ce e nesanatos (prajeli, dulciuri etc), si sa faci cat mai multa miscare, cel mai usor fiind alergare

| Tito97 a răspuns:

Mergi pe dietă keto, pe proteine (friptură, telemea, ouă). Primele 48 de ore o să dai rapid jos greutate (apa reținută de carbohidrați), după să nu te sperii o să vină câteva zile de sfârșeală (corpul epuizează ultimele rezerve de zahăr) dar după 1 săptămână, când corpul trece pe ardere de grăsimi nivelul de energie explodează. Merită încercată!

| VulpeaDinUmbra explică (pentru Tito97):

Adica sa mananc doar friptura telemea si oua?

| Tito97 a răspuns (pentru VulpeaDinUmbra):

Ca să slăbești rapid dieta trebuie să fie rich protein, mid cât, low carb.

| VulpeaDinUmbra explică (pentru Tito97):

Ce e mid cat?