| AntoniaOrman a întrebat:

Cate kg ar trebui sa am la 14 ani si 1.72 inaltime? Stiu, sunt destul de inalta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SüßesHäschen a răspuns:

Intre 50-70. :*

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 62, 2 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune!

| dragosbogdan001 a răspuns:

Te consideri inalta? Eu am tot 14 ani si sunt 1.81 si ma consider scund! Unde se mai adauga ca fetele ar trebui sa fie mai inalte decat baietii.
Ar trebui sa ai cam 55-65 kg. Maxim 70.

| Daniellllll1 a răspuns:

Intre 55-70

| ABCD122 a răspuns:

50-60 kg

| AleX12139239123 a răspuns:

Boss eu am 12 jumate si am o inaltime de 1, 76 cm.Tu la 14 ani te consideri inalt?