| Bianca_5080 a întrebat:

Cate kg trebuie sa am daca am 1.54? Apropo am 11 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| buburuzAndreea a răspuns:

In mod normal se scade 10 si ar trebui sa ai cam in jur de 44. Dar nu e o regula, mai ales luand in considerare varsta ta. Stai linistita, te rog! In perioada asta te dezvolti, o sa mai cresti in inaltime, se produc tot felul de schimbari in corpul tau. Daca ti se pare tie ca ai mai multe sau mai putine kg fata de colegele tale, uita gandul repede! Fiecare se dezvolta diferit! Nu te apuca sa tii cure de slabire sau sa mananci excesiv de mult, ca iti dai organismul peste cap! Mananca atat cat trebuie, cat de sanatos se poate, apuca-te de sport si o sa vezi ca te vei dezvolta armonios!

| Razvy197 a răspuns:

Eu am 11 ani am 1 metru 40 centimetrii si 38-39 kg

| doinisor a răspuns:

Injur de 38, 40

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam maxim 50, 48-50, cam asa.Esti destul de inaltutza pentru varsta ta, mai cresti si daca de-acum vrei sa slabesti...nu e de bine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Apropo, trebuie să ai 46-48 de kilograme.
Ești în creștere.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ar fi sa ai 44 de kg. Asta se calculeaza scazand 10 de la centimetrii pe care ii ai in plus fata de un metru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns: