| XminyoongiXx a întrebat:

Hei, am un 1.65 si 53 de kilograme. Cam inainte de Craciun si Anul Nou aveam 48 de kilograme. M-am mai ingrasat, si de curand am iesit din spital si am mancat mult ca am fost operata de apendicita si na'. Oricum cate kilograme ar trebui sa ai la 1.65?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai...
Dacă ID-ul tău conţine anul naşterii ( corect ), atunci ai cam 15 anişori :)

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 58, 2 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 5 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Toate cele bune.

| XminyoongiXx explică (pentru bursuc001):

Am 13 ani, si multumesc. happy

| bursuc001 a răspuns (pentru XminyoongiXx):

Cu plăcere :)

Înseamnă că ID-ul tău de user m-a păcălit :))

În acest caz, greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 57, 8 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

O zi frumoasă.

| T0T a răspuns:

Esti foarte bine, nu te ingrijora.

| onlycupcakes a răspuns:

La inaltimea de 1.65 ar trebui sa ai 55 de kilograme.