| alexzey a întrebat:

Am 13 ani si fac cate 20 minute pe zi pe o bicicleta medicinala aree ceva? poate sa-mi incetineze cresterea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| gabriela a răspuns:

Nu face rau, dar e bine sa fie impartit in doua reprize de 10 minute, sa nu suprasoliciti coloana vertebrala prin pozitie. Mai poti face alergare usoara, inot.

| zacrazy a răspuns:

Nu

| Derye a răspuns:

*incetineasca

...si NU!

| Skeletonized a răspuns:

Din contra!^^ La varsta ta sportul e chiar recomandat happy Dar de ce bicicleta medicinala? De ce nu iesi in parc cu bicicleta? Sau la un joc cu mingea? Putin aer si soare ti-ar prinde binehee hee

| Ramster a răspuns:

Adica bicicleta de camera? E aceeiasi miscare ca si o bicicleta normala.
Banda de alergat si bicicleta de camera nu afecteaza cu nimica, ba chiar sunt bune pentru sanatate. Copiii care se dau afara pe bicicleta au probleme de crestere?

| mihaela1414 a răspuns:

Nu...in nici un caz

| alexzey explică:

Da dar te ajuta sa faci forta?