| anonim_4396 a întrebat:

Cate ore dormiti pe noapte? La cat va culcati si la cat va treziti? Aveti timp si pentru odihna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Nastia a răspuns:

Poi, d cv vreme din vacanta asta ma culc mereu la 1 si ma scol la 11:30...nu pot mai devreme, mi-am pus 3 alarme azi, degeaba!winkingcam 9 ore dar in vacanta d vara 12-13 ore, .cred ca am probleme cu somnul, .cred? e sigur...

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Maxim 6. Ma culc pe la 12.30-1.00 si ma trezesc la 6.10. Nu ma simt niciodata odihnita si e un mare chin in fiecare dimineata sa ma trezesc.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

6-7 ore, ma culc dupa ora 24 si ma trezesc in jurul orei 07.

| psiholoaga a răspuns:

Cam 8 ore. Ma culc pe la 12 si ma trezesc la 8, cand suna ceasul. Cand nu plec la munca, dorm si 9 -10 ore. In astea, eu zic ca am timp destul pentru odihna.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

In jur de 6 sau 7 ore.Ma culc pe la 12-1 si ma trezesc pe la 6:30 sau 7:00.Nu stiu de ce ma trezesc asa devreme...Nu prea ma odihnesc dar nu sunt nici foarte obosit.

eileen
| eileen a răspuns:

Eu adorm pe la 2-3 noaptea si ma trezesc in jur de 11-12. Deci, dorm cam 9 ore pe zi... si tot nu ma simt odihnita.

| DenissaDeea a răspuns:

Pai dorm cam 7-8 ore/ma pun sa dorm cam pe la 22-23/ma trezesc in fiecare dimineata la ora 6:00 fix!

| Zoombe3 a răspuns:

Ma culc in jurul orei 12-1 si ma trezesc in fiecare dimineata la 7:30, fara ceas.

| miry a răspuns:

Acum ca stau acasa nu ma simt obosita dar cand lucram mu imi ajungea cat dormeam

| viorel2c a răspuns:

Cel putin 7-7, 5 ore si as mai avea nevoie dar e viata prea scurta.

| Paula a răspuns:

Eu de obicei merg sa dorm pe la 1 - 2 noaptea si ma trezesc pe timp de scoala la 7 : 25 sambata la 9 si duminica la 12 day dreaming
nu-i sanatos dar ce sa fac, oricum in ultimul timp ma trezes si singura, inainte sa sune ceasul. Dar pot sa zic ca ma odihnesc destul happy

| baba a răspuns:

La mine variază enorm. Între 3-4 ore şi 8-9.

| Mashka a răspuns:

Eu m-a culc la ora 12:00-1:00 noaptea si m-a scol la 6 dimineata caci trebuie sa plec la scoala.Ca americanii sunt c-am nebuni...incepem lectiile la 7:10.
M-a odihnesc la amiaza c-am 2 ore... dar nu intotdeauna...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa unele "povesti" chinezesti, oamenii se imaprt in 2 categorii: bufnite si ciocarlii. Sunt sigura ca stiti: ciocarliile sunt persoanele care au "spor" la orice pe timpul zilei. Bufnitele, chiar daca nu au dormit decat 2-3 ore cu o noapte in urma, imediat dupa ce se lasa intunerecul parca li se ia oboseala cu mana. Eu sunt bufnita. Nu-mi pace sa dorm noaptea dar imi pace sa dorm dimineata. Din fericire pentru mine, pot face asta. Deci ma culc pe la 2-3-4 si ma trezesc pe la 9-10-11. Ma simt perfect cu toate ca munca mea e oarecum fizica. Dar se spune ca cel mai sanatos, pentru sistemul nervos, este somnul pana la ora 24-1.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primele 3 zile ale saptamanii dorm numai 3-4 ore pe noapte, restul cam 6 ore. dupa amiaza nu obisnuiesc sa dorm.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma culc la 00. 30 si ma trezesc la 6. 50

| AntoniaOrman a răspuns:

Ma culc la 10-11 si de trezit nu am o ora fixa dar intre 7 si 10. happy