| Culcus a întrebat:

Salut am și eu o problemă. M-am trezit de dimineață cu o durere de testicul stâng destul de mare, aproape insuportabilă, și e și un pic umflat. Dacă stau într-o anumită poziție, nu mă doare aproape deloc. Mi s-a mai întâmplat de câteva ori, o dată la 2-3 luni mi se întâmplă chestia asta, și mă doare o zi două maxim și îmi trece. Dar este o durere așa deranjantă, și când ating mă doare. Și de obicei mă doare mai rău atunci dimineața când mă trezesc, dupa aia începe să mă lase câte un pic durerea...ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauza durerilor de testicul poate fi multipla: incepand de la pantaloni /izmene care te strang, pana la sedimente urinare (piatra si/sau nisip la rinichi) deplasate in vezica, probleme la prostata etc. sau chiar in testicul.
Mergi la un medic urolog pentru consult!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Infecție.

| Spartacus12345 a răspuns:

Poate nu e asezat cum trebuie acolo. Sau ai facut vreo miscare brusca in somn. Cel mai bine mergi la un urolog sau la un chirurg pediatru

| Bula a răspuns (pentru Spartacus12345):

La chirurg poate ajunge daca neglijeaza problema.

| Spartacus12345 a răspuns (pentru Bula):

Nu neaparat. Poate sa mearga si pentru un simplu control. Poate deja a neglijat treaba asta

| Bula a răspuns (pentru Spartacus12345):

Problemele genitale masculine se rezolva de urolog.
Chirurgul rezolva problemele prin... taiere. big grin

| Spartacus12345 a răspuns (pentru Bula):

Poate si el are nevoie de operatie

| Bula a răspuns (pentru Spartacus12345):

Asta va stabili urologul.